PROČ k nám?

DARKOVÝ POUKAZ na kurz nebo masáž

Obdarujte své nejbližší dárkovým poukazem na kurz nebo masáž.

Rádi Vám je na přání vyrobíme.

INDIVIDUÁLNÍ KURZ

Tao - vnitřní úsměv a meditace - poznání vnitřní síly v relaxaci / Brno

Obtížnost
Tao - vnitřní úsměv a meditace - poznání vnitřní síly v relaxaci / Brno
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

24.07.2024
09:00 - 18:00
Cena 3190 Kč
Vnitřní vědomí vytvořené jednoduchým, ale mocným cvičením vnitřního úsměvu pročišťuje vnitřní orgány od škodlivé negativní energie, která blokuje proudění čchi a vyživuje tak celé tělo pozitivní energií životní síly.

Tento kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí vydat na cestu poznání sebe sama, vnímání vnitřního těla a naučit se schopnosti pracovat s touto energií. Vnitřní úsměv, stejně jako opravdový vnější úsměv vyzařuje pozitivní energii, která podporuje vnitřní léčení, hlubokou relaxaci, štěstí a dlouhověkost.
Společně projdeme poznáním našeho vnitřního vnímání, naučíme se jednoduchá cvičení vnitřního úsměvu a přeměňování negativních emocí do posilující pozitivní energie.

V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz ČAKROVÉ masáže

Obtížnost
Kurz ČAKROVÉ masáže
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

24.07.2024
09:00 - 18:00
Cena 3190 Kč
Lidské tělo je velmi zajímavý komplex od samotného početí, spojení dvou samostatných buněk až po jeho vývoj a růst. Různé systémy těla fungují ve vzájemné závislosti a formují tak lidskou bytost a tělo.

Čakry jsou energetická pole kolem našeho těla. Jsou to naše „osobní“ energie. Všichni je máme a každý je má na stejném místě.
Proudí jimi naše vitální energie mřížovou sítí meridiánů. Každá tato energie má jinou vibraci a ovlivňuje odlišnou část naší osobnosti.
Pokud některá z čaker nefunguje správně pocítíme to i v reálném životě. Spousta z nás netuší, že se s tím dá něco dělat, a že si můžeme poměrně snadno pomoci.

K tomuto slouží čakrová masáž, při které je jemnou technikou odstraněn napětí a stres. Díky masáži mohou na povrh vyjít emoce a je potřeba poskytnout prostor pro jejich uvolnění. Je důležitá otázka „jak se klient cítí“ ,ale ne, „co cítí“.

 
V našem těle je 7 čaker, rozdělené na 4 fyzické a 3 duchovní.
Čakry souvisí s naší fyzickou, psychickou a duševní podstatou. Čakry určují kým jsme a kým musíme být, abychom ve světě přežili. A díky nim aktualizujeme svá rozhodnutí.

Kořenová čakra ( Muladhara) řídí pohlavní žlázy a nadledvinky. Ukazuje náš strach, vinu, úzkost ale i naši ochotu stát nohama pevně na Zemi. Tato čakra se vyvíjí v matčin lůně.

Křížová čakra ( Svadhisthana)- řídí reprodukční systém a pohlavní žlázy a harmonizuje naši mužskou a ženskou energii. Vychází z ní vášeň a oheň. Je také místem našich druhotných vztahů

Čakra sola plexus ( Mani Pura) – je to centrum našeho ega a naší potřeby. Touto čakrou harmonizujeme naše osobní pravdy, síly. Nejde však o moc nad někým nebo něčím

Srdeční čakra ( Anahata)- řídí brzlík a je mostem mezi naší fyzickou a duchovní energií. Je to místo lásky a soucitu k ostatním, ke světu, prostředí i k sobě samému.

Krční čakra ( Viššudhí) duchovní čakra- řídí štítnou žlázu a příštítná tělíska. Je centrem důvěry a komunikace. Rozvíjíme schopnost rozlišovat mezi realizací a porozuměním.

Čakra „třetí oko“ (Adžna)- řídí podvěsek mozkový, je to centrum vnitřního moudra a intuic, našeho vyššího já a vztahuje se k naději.

Korunní čakra ( Sahasrára)- řídí šišinku mozkovou a je naše spojení s vyššími formami energie. Jedná se o korunování naší duchovní podstaty a energie.

Víra, naděje, důvěra a láska jsou velmi důležité pro náš život , a když jsou k tomu čakry v harmonii, tak se nám život daří.

K životu potřebujeme zdraví, energii a vitalitu. Ovšem život je nám často komplikovaný nemocemi, starostmi a stresem. Což se projeví v našich čakrách.

Když nejsou čakry v harmonii, objeví a projeví se to i v našem životě.
Na kurzu se naučíte:
 •        najít a pracovat s čakrami
 •        naučíte se barvy spojené s čakrami
 •        jak komunikovat
 •        jak pokládat ruce
 •        práce s energií
 •        jak rozeznat citlivost
 •        léčivé techniky
Tento kurz je určen všem, kdo chtějí pracovat sami se sebou i s druhými. Není nutné mít zdravotnické vzdělání. Tento kurz určitě ocení maséři, kosmetičky i „ normální „ člověk, který chce pracovat s energií.
Naší předností jsou na kurzech menší skupiny a tím i individuální přístup. Krásné prostory sálají pozitivní energii a jsou ideální a připravené pro tento kurz.

V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz Ájurvédské masáže bylinnými pytlíčky

Obtížnost
Kurz Ájurvédské masáže bylinnými pytlíčky
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

27.07.2024
09:00 - 18:00
Cena 3690 Kč
Ájurvédská indická masáž bylinnými pytlíčky je speciální a velmi příjemnou technikou masáže celého těla, která umožňuje proniknout díky bylinné esenci do krevního oběhu. Posiluje imunitní systém celého organismu, prohřívá a uvolňuje napětí celého těla. 

Bylinné měšce / pytlíčky /razítka se nahřívají v páře nebo v mikrovlné troubě. Skládají se se z různých druhů bylin. 
Poté se sáček přitiskne na různé oblasti těla s využitím speciálních olejů a technikou protlačování, kroužení a stimulací marmových bodů.
Bylinky po zahřání uvolňují aktivní léčivé látky, které z bylin přechází přes kůži do krevního a lymfatického oběhu, potních žláz, tkání a do celého těla.
Aktivní léčivé látky a esenciální oleje
regenerují svaly a
ulevují od zánětu a bolesti

Masáž bylinnými pytlíčky je jednou z nejstarších technik, je založena na měkkém a jemném působení tepla spolu s prvky aromaterapie, fytoterapie, akupresury a masáže. Bylinné pytlíčky působí jemně, ale současně efektivně, hluboce prohřívají a uvolňují svaly, obnovují proudění energie.   
Na kurzu se společně naučíme techniku masáže s využitím bylinných pytlíčků, ukážeme si jednotlivé marmové body, které se v klasické ájurvédě využívají pro uvolnění napětí v těle, ale i pro léčbu a nastartování fyzické i psychické rovnováhy. 

Co se naučíte:

 • využití bylinných pytlíčků při masáži
 • jejich výrobu
 • teorii kombinování bylin
 • masážní techniky použitím pytlíčků
 • principy ajurvédy, jejich využití v praxi
 • celotělovou sestavu
 • práce a vnímání těla

V ceně je 1 ks bylinného razítka

S SEBOU:
Na kurz budete potřebovat karimatku, velký a malý ručník, pohodlné oblečení a dobrou náladu, psací potřeby na poznámky do studijních materiálů :o)

CERTIFIKÁT:.Na závěr obdržíte certifikát o absolvování kurzu.

V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz Tradiční thajské masáže Brno - 2 denní

Obtížnost
Kurz Tradiční thajské masáže Brno - 2 denní
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

27.07.2024
10:00 - 18:00
Cena 4250 Kč
2 denní kurz !
sobota: 10 - 18 hod
​neděle: 9 - 12 hod

 tradiční thajská masáž, cílem této masáže je uvolnění těla i mysli. Díky protahování a tlakové stimulaci akupresurních bodů, využití meridiánů a reflexních zón dosahuje uvolnění napětí a důkladného rozcvičení celého těla. Provádí se na zemi, v pohodlném oblečení.

Tradiční thajská masáž vychází z mnohaletých zkušeností a vyniká znalostí energetických drah v těle. Díky svým dlouholetým zkušenostem se budu maximálně snažit Vám tyto znalosti předat.

​Thajská masáž má kořeny staré 2.500 let a zásadně se liší od švédské masáže (tzv. klasická masáž). Místo hnětení je použita akupresura a další tlakové techniky. Používá se velké množství protahovacích manévrů, které se často nazývají "aplikovanou Hatha jógou".

Zablokování drah má za následek různé zdravotní komplikace. Díky uvolnění, které docílíme vyvíjením tlaku na akupresurní body, svaly i šlachy v těle spojené s protahováním celého těla.

Při tradiční thajské masáže se Vaše tělo uvolní a zrelaxuje tělo i mysl.

 • Relaxace, uvolnění těla i mysli
 • Snižuje bolest a uvolňuje svaly a klouby
 • Zlepšuje proudění energie v těle
 • Zlepšuje proudění krevního oběhu a lymfatického systému
 • Uvolňuje napětí ze stresu a přepracování
 • Sice neřeší příčinu depresí, migrén potíží se spaním, ale umí zmírnit jejich důsledky

Chcete se naučit tradiční thajskou masáž? Tak neváhejte a přihlaste se.

Díky menší skupině účastníků je zajištěn osobní přístup a i více informací včetně praktické části.

Kompletní sestava trvá 3 hodiny, my se však naučíme základní sestavu v délce 90 minut.


Čas konání

sobota: 10 - 18 hod
​neděle: 9 - 12 hod
V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délu trvání kurzu.

S sebou

Na kurz budete potřebovat karimatku, velký a malý ručník, pohodlné oblečení a dobrou náladu:o). Nezapomeňte psací potřeby na poznámky do studijních materiálů.


Certifikát- na závěr obdržíte certifikát o absolvování kurzu.
V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz reflexní masáže chodidel a dlaně | Brno

Obtížnost
Kurz reflexní masáže chodidel a dlaně | Brno
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

30.07.2024
09:00 - 18:00
Cena 3190 Kč
Kurz, ve kterém získáme a rozšíříme znalosti reflexní masáže chodidel a jako novinku se naučíte reflexní masáž rukou. Je to jednodušší forma reflexologie, kdy máme ruku vždy po ruce :-). A můžeme si pomoci kdykoliv a kdekoliv, jen vědět, kde správně "zmáčknout". 

Reflexní masáž je vynikající preventivní a léčebná metoda dostupná všem – může ji provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě. Tento kurz je koncipován tak, abyste po jeho absolvování byli schopni provést terapii sobě nebo někomu jinému. 

Reflexologie nohy a ruky je nesmírně účinnou metodou, která je  zaměřena na chodidla  a naše dlaně. Její princip je založen na principu ZRCADLA, tzn. že naše chodidla a dlaně jsou přesným odrazem celého těla. Každou jeho nedokonalost a nerovnost, každé místo, které se na našem těle nachází v nerovnováze, chodidla i dlaně zobrazí. Zároveň můžeme odhalit oslabené orgány ještě dříve, než by mohlo dojít k jejich fyzickému onemocnění. Stlačováním a hlazením příslušných bodů lze nejen vyvažovat energetickou rovnováhu vnitřních orgánů, ale i ulevit od bolesti, nahromaděného napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění. Touto šetrnou a účinnou technikou tedy přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a přivádíme tělo k jeho přirozené harmonii.

Je vhodné ji provádět i několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže.Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku, v případě běžných i těžkých onemocnění, u tělesně postižených i u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko.


Výhodou této masáže je možnost automasáže, tedy možnost masírovat sami sebe a pomoci si tak od únavy nebo bolesti.

I když je však tato metoda jednoduchá, bez konkrétních znalostí a bez dodržování určitých zákonitostí nebude tak účinná, jak by mohla být.

Hlavním motivem je tedy předat účastníkům všechny potřebné informace, aby pomocí této metody dokázali pomáhat sami sobě nebo svým blízkým. 

 • základní principy techniky masážní terapie
 • orientace na chodidle a dlaních  (mapa reflexních bodů)
 • základní diagnostika
 • základní strategie léčení a důležitá upozornění

Jak bude kurz probíhat?
Kurz bude kombinací teoretických základů a praktického nácviku a je určen široké veřejnosti, i těm, kteří nemají vůbec žádnou zkušenost s masáží.

Sami si jednotlivé techniky vyzkoušíte a společně probereme, co případně vylepšit.

Všechny techniky, které se naučíte, jsou přizpůsobeny pro použití v domácím prostředí. Budou to tedy techniky, které můžete použít i bez speciálního masážního lehátka, ale třeba na matraci na zemi.

Aby se vám lépe začínalo, dostanete s sebou na závěr stručný materiál s popisem technik.

 
Co si přinést s sebou?
Na kurz budete potřebovat karimatku, velký a malý ručník, prostěradlo, pohodlné oblečení a dobrou náladu :o)


Certifikát
Na závěr kurzu obdržíte certifikát o absolvování kurzu.

V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz Vědomý dotek a práce s energií | Brno

Obtížnost
Kurz Vědomý dotek a práce s energií | Brno
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

31.07.2024
09:00 - 18:00
Cena 3490 Kč
Na tomto kurzu vstoupíme na cestu vnímaní vlastní energie, která nám umožní dále vnímat energii druhých. Budeme se věnovat umění doteku a intuitivní masáže, se zaměřením na uvolnění těla a harmonizaci energie.
Naučíme Vás umění doteku, intuitivní masáži, sestavu na uvolnění vnitřní energie, práci na energetických drahách, uvolnění těla a nastartování léčivého procesu v těle.

Kurz je vhodný pro všechny, i bez předchozích zkušeností s masáží či prací s energií. Vše probíhá v bezpečném prostředí pod vedením zkušené lektorky, s respektem k osobním hranicím a komfortní zóně každého účastníka.

Vědomý dotek - je vědomá práce s energií a tělem jak vlastním, tak i cizím.

Učíme se v menší skupině celou sestavu, kterou znám od svého indického mistra.

Můžeme ji dělat na oblečení i bez oblečení, s olejem i bez.

Naučíme se 

 • najít rovnováhu a práci s tělem
 • prohloubení vnímání těla
 • vnímání dotekem
 • jak pracovat s tělem
 • jak hluboko masírovat
 • jak vnímat dlaně a prsty 
 • jak uvolňovat energii na celém těle
 • sestavu, která je klidová, intuitivní 
 • energetická masáž, brána k tomu, jak poslouchat vlastní intuici
 • uvolňování fyzična i psychična
 • vnímání energie své i druhých


HLAVNÍ TÉMATA KURZU:
 • když se chceme dotýkat druhého člověka, potřebujeme umět vnímat svou energii a energii toho druhého
 • jak vědomě pracovat s energií
 • co je energie, jak proudí (specifika u žen a mužů)
 • jak můžeme s energií pracovat
 • dynamika vztahu dávajícího a přijímajícího
 • důvěra, pokora

S SEBOU
Na kurz budete potřebovat karimatku, velký a malý ručník, prostěradlo, pohodlné oblečení a dobrou náladu :o)

CERTIFIKÁT
Na závěr obdržíte certifikát o absolvování kurzu.
V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz lymfatické masáže - 2 denní

Obtížnost
Kurz lymfatické masáže - 2 denní
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

03.08.2024
10:00 - 18:00
Cena 4650 Kč
2 denní kurz- sobota + neděle
sobota 10- 18 hod, neděle 9-13 h.

Jak na lymfu? To je otázka, na kterou Vám ukážeme odpověď.
Máte pocit, že s Vaším tělem není něco v pořádku? Na vinně může být i špatně fungující lymfatický systém. Jak tomu pomoci?

Na tomto kurzu Vás zasvětíme do základních tajů lymfatické masáže a tyto znalosti prohloubíme.

JAK ROZPROUDIT LYMFU? Ideálně lymfodrenáží nazývanou také lymfatická masáž.  Lymfatická masáž je jemnější než klasická – masíruje se hlavně podkoží, kde lymfa proudí. Provádí se to v pomalém tempu.

Jak působí masáž na lymfatický systém?
zlepšení proudění lymfy v lymfatickém systému
odstranění škodlivých látek z organismu, z mízních uzlin
zmenšení otoků
uvolnění organismu
zmírnění stresu a únavy
zlepšení funkce imunitního systému
pomáhá proti celulitidě

Na tomto kurzu se naučíte:
   Vyšetření lymfatického systému
   Různé masážní prostředky / možnosti
   Uvedení lymfy do chodu
   Speciálními hmaty a cviky,
   Stojící kruhy, pumpovací, vypuzovací, příčné a otáčivé možnosti zábalů

S RESPEKTEM K OSOBNÍM HRANICÍM- při masáži budeme oblečení, někdy bude potřeba si sundat tričko a být v prádle, někdy budeme používat olej, jindy budeme pracovat bez oleje. V malé skupince budeme respektovat osobní hranice každého účastníka a nikdo nebude nikoho do ničeho nutit :o) Můžeme trénovat jenom na sobě, nebo jeden na druhém, objevovat, že dotek může být bezpečný a příjemný i mezi lidmi, se kterými se neznáme.
 
ČASOVÝ ROZVRH: sobota 10 - 18 hod, neděle 9-13 h.

S SEBOU: pohodlné oblečení, velký a malý ručník, prostěradlo

CERTIFIKÁT: Na konci kurzu každý obdrží certifikát o účasti a studijní materiály.
V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Lektorka Drahomára Šmídová získávala své znalosti a zkušenosti u MUDr. Miroslava Bechyně, dále studovala u Eriky Hübelové, kde následně působila rok a půl na stážovém pracovišti. Další tři roky praxe měla na v Masarykově ústavu v Brně, kde své znalosti ještě prohloubila. Ráda Vám své vědomosti předá na našich kurzech.

Kurz Ájurvédské celotělové masáže I.

Obtížnost
Kurz Ájurvédské celotělové masáže I.
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

07.08.2024
09:00 - 18:00
Cena 3490 Kč

Na tomto kurzu se naučíte 60 minutovou  indickou celotělovou masáž, která má blahodárné reflexní a antistresové účinky.  Jedním z klíčů k pevnému zdraví je tělo, v němž správně funguje oběh výživných látek a vylučování toxinů . STRAVA - CVIČENÍ - MASÁŽ
Otvírání mysli - tradiční sestava na uvolnění mysli, těla i duše

Ájurvéda - ájurvédská masáž - umění bytí. Věda o životě -ájuh(život) - véda(věda,poznání)
Ajurvéda – prastarý léčebný systém, který pochází z Indie – objevuje u nás čím dál více lidí.


Tato masáž, je založena na principu prastarém ajurvédském léčebném systému. Cílem je zklidnění mysli, relaxace, úleva od bolesti. 
Ajurvédská masáž hlavy má za úkol uvolnit celý nervový systém, pomáhá také odvádět toxiny z těla, zlepšovat růst vlasů a zvyšovat výkon mysli. Dokáže podpořit činnost obou mozkových hemisfér, navíc celkově psychicky a fyzicky harmonizuje organismus. 

Co vše se na kurzu naučíme ?
 • co je ajurvéda
 • 3 dóši : váta (vzduch), pitta (oheň) a kapha (voda)
 • jak vyrovnat energie a dosáhnout harmonie
 • využití různých bylin a olejů
 • práce s oleji
 • sestavu na uvolnění celého těla
 • základy masáže hlavy -  marmové body
 • naučíme se speciální techniky, jako je vytahování vlasů, uvolnění vlasové částí, masáží obličeje a očí
Díky této masáži budete moct nastartovat:
 • samočisticí proces organismu,
 • pomůže odstranit bolest
 • odvodnit organismus
 • uvolnit stres
 • podpořit spánek
 • zbavuje fyzického i psychického napětí

Součásti je i masáž hlavy, která účinně působí na prokrvení pokožky hlavy, podporuje růst a zesílení vlasů. Je známo, že tato masáž působí velmi dobře i proti migréně, zmírňuje oční napětí, pomáhá při nespavosti a poruchách spánku, pomáhá odstranit pískání v uších. Je vynikající při stresu, bolestech krční páteře, nebo bolestech hlavy.

Ajurvédská masáž hlavy má za úkol uvolnit celý nervový systém, pomáhá také odvádět toxiny z těla, zlepšovat růst vlasů a zvyšovat výkon mysli. Dokáže podpořit činnost obou mozkových hemisfér, navíc celkově psychicky a fyzicky harmonizuje organismus. 


S RESPEKTEM K OSOBNÍM HRANICÍM- při masáži budeme oblečení i vyslečení, někdy bude potřeba si sundat tričko a být v prádle, někdy budeme používat olej, jindy budeme pracovat bez oleje. V malé skupince budeme respektovat osobní hranice každého účastníka a nikdo nebude nikoho do ničeho nutit :o) Můžeme trénovat jenom na sobě, nebo jeden na druhém, objevovat, že dotek může být bezpečný a příjemný i mezi lidmi, se kterými se neznáme.
 
ČASOVÝ ROZVRH: sobota 9 - 12 hod a 13:30 - 18 hod

S SEBOU: pohodlné oblečení, velký a malý ručník, prostěradlo, psací potřeby

CERTIFIKÁT: Na konci kurzu každý obdrží certifikát o účasti a studijní materiály.

V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz ajurvédské celotělové masáže II.- Dátá Snéhan

Obtížnost
Kurz ajurvédské celotělové masáže II.- Dátá Snéhan
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

21.08.2024
09:00 - 18:00
Cena 3490 Kč
Pojďte si s námi rozšířit znalosti Ajurvédy, které jsem získala ve škole pan Vigay B. a ráda Vám předám.

Na tomto kurzu se  naučíte masáž, která je součástí skupiny ájurvédských léčebných procedur - pančakarmy.

Co všechno to obsahuje -  sestavu na uvolnění těla

                                           -  sestavu na posílení lymfatického systému

                                           -  naučíme se pracovat s oleji a probereme jednotlivé využití olejů v této masáži          

Snéhán - název pro indickou něžnou masáž, doslova snéhan-něha

 

Do jakých tajů Vás ještě zasvětím:

 • Speciální hmaty pro tuto masáž
 • Speciální masážní techniky
 • Seznámení s léčebnými oleji a jejich míchání
 • Pravidla pro užívání olejů
 • Stimulaci MARMOVÝVH bodů
 • Jednotlivé techniky na uvolnění těla
 • Pro koho je tato masáž vhodná x nevhodná
 • Vhodné délky této masáže
 • Aktivaci lymfatického systému
 • Techniky na omlazení
 • Techniky na stimulaci buněk

Tato masáž patří mezi olejové terapie, pomáhá udržovat tělo zdravé, chrání před nemocemi a podpůrně působí při jejich léčení.
 • Aktivuje lymfatický systém a s působením olejů vytváří aktivaci celého těla,
 • prospívá k regeneraci,  
 • pomáhá předcházet únavě,
 • posiluje imunitní systém,
 • uvolňuje zatížení nervového systému.
 • velmi účinná metoda, která napomáhá ke zpomalení procesu stárnutí
 • posílením orgánů, správným využitím techniky masáže snéhán
 

Doporučuje provádět pravidelně a není chybou denně.

Naučíme se její praktické využití v běžném životě i jako součást terapie.

Masáž je velmi užitečná před fyzickým cvičením, ale je taktéž výborná po fyzicky namáhavé činnosti.

V Indii je naprostou přirozeností, podobně jako jíst každý den, tak i denně používat olej k ošetření.

 

Samozřejmě na začátku kurzu krátce zopakujeme informace o Ajurvédě a celotělové masáži, která je založena na principu prastarého ajurvédského léčebného systému. Cílem je zklidnění mysli, relaxace, úleva od bolesti.

Nezapomeneme zopakovat i Ajurvédskou masáž hlavy, která má za úkol uvolnit celý nervový systém, pomáhá také odvádět toxiny z těla, zlepšovat růst vlasů a zvyšovat výkon mysli. Dokáže podpořit činnost obou mozkových hemisfér, navíc celkově psychicky a fyzicky harmonizuje organismus.

S RESPEKTEM K OSOBNÍM HRANICÍM- při masáži budeme oblečení i vysvlečení, někdy bude potřeba si sundat tričko a být v prádle, někdy budeme používat olej, jindy budeme pracovat bez oleje. V malé skupince budeme respektovat osobní hranice každého účastníka a nikdo nebude nikoho do ničeho nutit :o) Můžeme trénovat jenom na sobě, nebo jeden na druhém, objevovat, že dotek může být bezpečný a příjemný i mezi lidmi, se kterými se neznáme.

UPOZORNĚNÍ: praxe se provádí na těle ve spodním prádle. Prosím počítejte s tím, že se může Vaše prádlo zašpinit od oleje.  
 
ČASOVÝ ROZVRH:  9 - 12 hod a 13:30 - 18 hod

S SEBOU: pohodlné oblečení, velký a malý ručník, prostěradlo, psací potřeby

CERTIFIKÁT: Na konci kurzu každý obdrží certifikát o účasti a studijní materiály.

V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.

Kurz Ájurvédské masáže hlavy

Obtížnost
Kurz Ájurvédské masáže hlavy
Drahomíra Šmídová

Drahomíra Šmídová

28.08.2024
10:00 - 19:00
Cena 3490 Kč
Ájurvéda - ájurvédská masáž - umění bytí. Věda o životě -ájuh(život) - véda(věda,poznání)
Ájurvéda – prastarý léčebný systém, který pochází z Indie – objevuje u nás čím dál více lidí. 

Na tomto kurzu se naučíte 45minutovou indickou masáž hlavy, která je relaxační terapií založenou na prastarém ajurvédském léčebném systému. Jedním z klíčů k pevnému zdraví je tělo, v němž správně funguje oběh výživných látek a vylučování toxinů STRAVA - CVIČENÍ - MASÁŽ

Proč právě hlava? 
masáž šíje, krku, hlavy a obličeje, může podle ajurvédského učení dokonce nahradit masáž celého těla. Aktivují se při ní totiž akupresurní body, které ovlivňují celkový tělesný stav.

Ajurvédská masáž hlavy má za úkol uvolnit celý nervový systém, pomáhá také odvádět toxiny z těla, zlepšovat růst vlasů a zvyšovat výkon mysli. Dokáže podpořit činnost obou mozkových hemisfér, navíc celkově psychicky a fyzicky harmonizuje organismus. 

Co vše se na kurzu naučíme ?
 • Začínáme masáží hlavy, kde se naučíme jednotlivé marmové body,
 • naučíme se speciální techniky, jako je vytahování vlasů, uvolnění vlasové částí,
 • masáží obličeje a očí,
 • masáží šíje a ramen.
 • Masáž účinně působí na prokrvení pokožky hlavy, které podporuje růst a zesílení vlasů. Je známo, že tato masáž působí velmi dobře i proti migréně, zmírňuje oční napětí, pomáhá při nespavosti a poruchách spánku, pomáhá odstranit pískání v uších. Je vynikající při stresu, bolestech krční páteře, nebo bolestech hlavy.

S SEBOU
malý ručník, prostěradlo, pohodlné oblečení a dobrou náladu :o)

CERTIFIKÁT
Na závěr obdržíte certifikát o absolvování kurzu

V případě menšího počtu přihlášených klientů jsme oprávněni změnit a upravit délku trvání kurzu.
Cookies Aby rezervační systém fungoval tak, jak má (souhlas s cookies)